Legia Swimming Schools to część Legii Warszawa, proponująca zajęcia w środowisku wodnym z elementami pływania dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Dla starszych pływaków proponujemy zajęcia w grupach przygotowujące do triathlonu, indywidualne zajęcia pływackie, pakiet family, zajęcia dla studentów. Dodatkowo oferujemy badanie techniki pomagamy w ułożeniu planu trenigowego.

Specjalnie przygotowany program, uwzględniający możliwości najmłodszych sportowców, zajęcia w małych grupach i bogato wyposażone pływalnie czynią zajęcia w ramach Legia Swimming Schools wyjątkowymi.

Cotygodniowe spotkania z wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą trenerską to przede wszystkim świetna zabawa, ale środki treningowe jakimi się posługujemy i cele jakie sobie stawiamy są w pełni profesjonalne.

Legia Swimming Schools to również unikatowa szansa na podnoszenie swoich umiejętności pod okiem prawdziwych gwiazd! Patronem Legia Swimming Schools jest Paweł Korzeniowski, mistrz świata w pływaniu, oraz Łukasz Drzewiński – byli zawodnicy kadry Narodowej, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich.

Model pracy z wychowankami Swimming Schools jest nieustannie doskonalony i powstaje w oparciu o współpracę i wymianę doświadczeń z najbardziej elitarnymi klubami na Świecie, pionierami w dziedzinie kompleksowego szkolenia.


NASZA HISTORIA

Zaczynając od małej pływalni WOSiR przy ul. Rozbrat 26 powołano szkółkę pływacką w której stworzyliśmy klimat pełen chęci, zapału i autentycznej pasji. Systematyczna praca u podstaw stała się fundamentem, na którym rozpoczęła się budowa Sekcji Pływackiej Legia Warszawa.

Od samego początku istnienia Sekcja Pływacka przyciąga dzieci i młodzież kochających pływanie - gotowych do sumiennej pracy w pocie czoła i dużych poświęceń aby osiągnąć cel - stać się lepszym zawodnikiem. Stać się prawdziwym Legionistą.

Dzieci, które marzą o karierze pływaków dostają szansę na rozwijanie swojej pasji i podnoszenie umiejętności w ukochanym klubie stolicy – Legii Warszawa.

W 2015 roku postanowiliśmy podzielić profil dzieci, które chcą nauczyć się i udoskonalić swoje umiejętności pływackie (Legia Swimming Schools) i dzieci które dzięki intensywnemu pływaniu chcą stawiać czoła, ambitniejszym i bardziej świadomym wyzwaniom jakie niesie za sobą kariera profesjonalnego zawodnika (Sekcja Pływacka Legia).


PROFIL

Legia Swimming Schools jest początkiem pływackiej przygody, w której zdolni i pracowici uczestnicy doskonalą umiejętności pływackie i budują charakter w oparciu o szlachetne wartości takie jak szacunek, uczciwość, skromność i sumienność. Każda chwila codziennej pracy nad sobą przybliża naszych wychowanków do wspólnego celu – stawania się lepszym człowiekiem.


MISJA

Nie każdy z naszych wychowanków zostanie profesjonalnym pływakiem. Misją Legia Swimming Schools jest wspaniała atmosfera każdego uczestnika, poczucie wspólnie realizowanego celu.

Aby to osiągnąć przed dziećmi i dorosłymi trenującymi w Legia Swimming Schools stawiamy wysokie oczekiwania. Edukacja, Charakter i Legia. Dzięki nim nawet Ci, którzy nie będą na co dzień zawodowo uprawiać pływania staną się w przyszłości świetnymi trenerami, wychowawcami młodzieży lub kibicami Legii.


FILOZOFIA

Jako że Legia Swimming Schools spełnia równocześnie funkcję wychowawczą nasza kadra kładzie w zajęciach z młodymi uczestnikami olbrzymi akcent na rozwój szlachetnych postaw społecznych jak rywalizacja w duchu fair play oraz poszanowanie pozostałych uczestników zajęć. Równie ważnym elementem szkolenia w Legia Swimming Schools jest edukacja szkolna.

Nasza filozofia pracy z młodzieżą sprawia, że Legia Swimming Schools kształtuje nie tylko przyszłą elitę polskiego pływania, ale również młodych i elokwentnych liderów o wartościowych osobowościach i wysokich standardach moralnych.